RSS
niedziela, 31 maja 2015
sobota, 30 maja 2015

Podpis pod zdjęciem - Prezydent elekt Andrzej Duda z szefową sztabu, posłanką PiS Beatą Szydło...

Duda i Szydło

Możliwe wszystkie cuda gdy ręke uściśnie ci Duda.

Tagi: polityka
09:31, pharlap
Link Komentarze (1) »
piątek, 29 maja 2015

Na naszej ulicy wybudowali nowy dom, już ktoś się wprowadził, na razie jego dobytek ogranicza się do odrobiny garderoby i roweru...

Okno1Okna2

Spodziewam się, że gdy sprowadzi meble to zasłoni szczelnie okna, jak ci poniżej...

Okno3Okna4

 

 

 

No bo chyba nie będzie tak bezczelny żeby wstawić szybę przezroczystą tylko w jedną stronę i obserwować życzliwych przechodniów na ulicy...

Okna5

06:25, pharlap
Link Komentarze (2) »
wtorek, 26 maja 2015

Korzystając z ładnej pogody poszedłem na spacer z kijkami. Moja trasa przecinala ruchliwą ulicę. Czekałem na światłach gdy poczułem czyjeś spojrzenie na plecach. Odwróciłem się - za mną nie było nikogo, ale nieco dalej, na wystawie sklepu, jarzyła się żółta plama. Podszedłem do wystawy - ach to znowy Ty...

Pocałunek

Gustav Klimt - Pocałunek

Pocałunek Klimta - dla niektórych Niebo.

…przyciągnął mnie do siebie. Opierałam się, ale on nie ustępował. Bliżej, bliżej i w końcu pocałował mnie – to było najgorsze – dotknął moich ust językiem. To zakończyło wszelkie złudzenia uczucia. Jakże czekałam na ten moment i jak obrzydliwy się okazał. Nigdy nie zapomnę tego rozczarowania. Pocałunek Klimta, pocałunek Burckharda. Niebo i Piekło. Przepaść przed moimi oczami - KLIK.

Tagi: cytaty
08:31, pharlap
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 maja 2015

Na zaprzyjaźnionym blogu pojawił się budzący kontrowersje wpis na temat wizyty w Europejskim Centrum Solidarności. Wśród komentarzy znalazłem ten zacytowany poniżej, to mogło napisać tylko Dziecko Komuny...
Tadeusz pisze:
"... Budynek miał być pomnikiem wspaniałości polskiego zwycięstwa nad komunizmem. Jest pomnikiem klęski dziesięciu milionów prostych robotników, którzy już nigdy nie poślą swych dzieci na zakładowe kolonie za jedną czwartą wypłaty miesięcznej ani nie pojadą na zakładowe wczasy za połowę swych miesięcznych zarobków, którzy stracili swe zakłady pracy. Pomniki klęsk są przeważnie mrocznie piękne, pomniki zwycięstw szmirowate, niekiedy śliczne. Zardzewiały wrak wielkiego statku na pustyni – to jest doskonały projekt, nieporównanie lepszy od intencji organizatorów."

Link do wpisu i komentarzy tutaj - KLIK.

 

piątek, 22 maja 2015

Australijczycy uważają "mateship" za swoją cechę narodową. W obecnym świecie coraz trudniej to praktykować. Wydawało mi się, że sport jest swego rodzaju rezerwatem tradycji.

Oto piękny przykład z australijskiej bieżni. Rok 1956, przedbiegi do igrzysk olimpijskich w Melbourne. Głównym faworytem do złotego medalu w biegu na 1500 m był Australijczyk John Landy. Podczas mistrzostw Australii szykował się do pobicia rekordu świata. W trakcie biegu jeden z jego rywali przewrócił się. Co zrobił John Landy? Zobaczcie na filmie...

Kilka dni temu, podczas wyścigu rowerowego Giro d'Italia, australijski kolarz Ritchie Porte "złapał gumę". Jego rodak należący do konkurującej drużyny zatrzymał się i pomógł koledze zmienić koło. 

CENA - 2 minuty karne plus kara finansowa dla Ritchie Porte - tego, który skorzystał z pomocy. Szczegóły tutaj KLIK.

Tagi: Fakty
09:25, pharlap
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 maja 2015

Może 10? A może 25?

5x5

Tagi: X888
10:23, pharlap
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 maja 2015

To jeszcze z sobotniego roweru. Korzystając z pięknej pogody dzieciaki grały w hokeja...

gra w haki

Zastanowiłem się nad nazwą tej gry. Wikipedia podaje, że pochodzenie słowa hokej jest nieznane - KLIK . Wspomina francuskie słowo hoquet - stara nazwa kija pasterskiego z zakrzywioną rekojeścią.

Ze zdumieniem zauważyłem, że wpis wikipedii nie zawiera linku do wersji polskiej. Wersja polska istnieje, ale ogranicza się tylko do opisu zasad gry - KLIK.  Nic o etymologii nazwy gry. A dla mnie jest ona oczywista - to jest gra w HAKI! 

Tagi: na rowerze
09:36, pharlap
Link Komentarze (1) »
wtorek, 19 maja 2015

... po angielsku - be brief - przykład poniżej...

Be brief

Tagi: X888
08:15, pharlap
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 maja 2015

Kika miesięcy po osiedleniu się w Australii przeżyliśmy chwile strachu. Nasz syn powiedział nam, że gdy wracał ze szkoły został ugryziony przez psa. Ślad po ugryzieniu nie był wielki i Michał zapewniał nas, że nic się nie stało, ale przeciez nie w tym rzecz. Pamiętalismy z Polski ogłoszenia w radio o ugryzieniu dziecka przez psa - prosimy właściciela o porozumienia się bo w przeciwnym razie dziecku grozi seria bolesnych zastrzyków. Wścieklizna.
Michał powiedział, ze właścicielak psa była bardzo miła i, ze wie gdzie mieszka. Popędziliśmy tam czympredzej.
Otworzyła elegancka pani
- A to ty - powitała Michała. 
- Twój piec ugryzł naszego syna.
- Tak, bardzo mi przykro, ale on powiedział, że wszystko w porządku.
- Ale pies...
- Psu też nie zaszkodziło - wpadła mi w słowo.
- Czy możesz pokazać jakie szczepienia ma Twój pies.
- O, przepraszam, ale tego nie masz prawa żądać.
Zdesperowany chciałem biec na policję (komórek wtedy nie było), ale właścielka psa, gdy dowiedziała się o co mi chodzi, zapewniła, że wścieklizna w Australii nie istnieje. Na wszelki wypadek zadzwoniłem z domu do lekarza, potwierdził.

To zasługa australijskiego systemu kwarantanny dla zwierząt. Poddawane są jej wszytskie zwierzęta. W 1956 roku odbyła się w Melbourne olimpiada, ale konkurencje hippiczne rozegrano w Sztokholmie, ze względu na kwarantannę.  

Kilka dni temu wydawało się, że ta bariera padła. Znany pirat - Jack Sparrow, w cywilu Johnny Depp - przyjechał do Australii kręcić kolejny odcinek przygód na Karaibach i przemycił dwa pieski. Minister rolnictwa zapowiedział, że jeśli psy nie opuszczą natychmiast Australii zostaną poddane eutanazji. Johnny Depp wybrał to piewsze. Oto przebieg dramatu - KLIK. W tym filmiku wspomniano, że transport piesków do Kaliforni może kosztować właściciela około pół miliona dolarów. Według najnowszych doniesień kosztował tylko $380,000. Bogatemu zawsze szczęście sprzyja.

Nasz gorliwy minister rolnictwa tez zostal zaangazowany do pirackiego filmu -  KLIK.

Tagi: Fakty
07:46, pharlap
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3