RSS
sobota, 29 września 2012

Rozpocznie się za kilkanaście minut. Poniżej impresja z czwartkowej inspekcji stadionu MCG..


Frunie Haydn Bunton - rocznik 1911.
Tagi: na rowerze
06:27, pharlap
Link Komentarze (1) »
czwartek, 27 września 2012

Zaniosło mnie dzisiaj pod stadion MCG - Melbourne Cricket Ground. Sprawdzić przygotowania do nadchodzącego finału Footy. Zwróciłem uwagę na tablicę złotych medalistów Igrzysk Olimpijskich 1956..
Lekkoatletyka kobiet - tylko 9 konkurencji. Najdłuższy dystans biegowy - 200m.
wtorek, 18 września 2012
Z bardziej lub mniej racjonalnych powodów nie lubię Anglików. Ale jednego im zazdroszczę - The BBC Proms czyli koncertów promenadowych.
Nasze radio - ABC FM Classic - w tym roku bardzo regularnie transmitowało promenadowe koncerty. Finał był w ostatnią sobotę. Last Night of the Proms jest imprezą, za którą Anglików mógłbym pokochać. Nie będę tego uzasadniać i dalszy ciąg tego wpisu to już tylko szereg linków do własnego użytku... ale proszę się nie krępowac i korzystać...
2008 - Rule Brittania - Bryn Terfel,
2009 - Rule Brytania - admirał Nelson, Land of hope and glory,
2010 - Jerusalem,
W tym miejscu blox zaprotestował przeciwko tej propagandzie i więcej takich linków nie chce zaakceptować. No cóż, znajdę je i tak.
Tagi: muzyka
14:28, pharlap
Link Komentarze (2) »
sobota, 15 września 2012
Plac budowy, na froncie budka. Dla stróża?Stare szpule służą za krzesła i stoły...Nieco dalej rząd przenośnych toalet. Na błotnistym polu budka ze sklejki...Jakże marna w porównaniu z Centrum Sztuki (Arts Centre). No więc gdzie jest granica cywilizowanego świata?W budce pachnie klejem. W środku - kwartet...Przez cienkie ściany dobiega szum wielkiego miasta. Nagle uderza muzyka. Dopiero w takiej budce może naprawdę uderzyć. Jesteśmy w pudle rezonansowym - nic innego nie istnieje.
Tagi: muzyka
01:39, pharlap
Link Komentarze (3) »
piątek, 14 września 2012Te budowle zdecydowanie się nie mieszczą...


.
04:22, pharlap
Link Komentarze (1) »
czwartek, 13 września 2012


Pośród odmętów kamiennej rzeki
dryfuje sobie róg biblioteki.
08:27, pharlap
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 września 2012Jezus po prawej,
sweterek po lewej,
w środku MEDIA.
Tagi: haiku
09:28, pharlap
Link Komentarze (2) »
wtorek, 04 września 2012
Przypomniała mi się rozmowa z angielskim konsultantem. 40 lat temu. Moje narzekanie na nieefektywność peerelowskiej gospodarki.
To tylko kwestia wielkości - uspokajał mnie - u was są same wielkie przedsiębiorstwa a tam marnotrawstwo jest nieuniknione. U nas nie jest inaczej.
Po przyjeździe do Australii słyszałem dowcipy o pracownikach instytucji rządowych, takie typu dwóch trzyma drabinę a trzeci wymienia  żarówkę. Kilka dni temu popatrzyłem jak to wyglada w dużej prywatnej firmie...Na zdjęciu nie widać tego pracującego, ale jest - zgarnia ziemię malutkim buldożerem.
10:41, pharlap
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 września 2012
Przyrzekałem sobie, że na ten blog nie trafią tematy polityki, ale słowo zaślepka tak mnie zauroczyło, że zrobię wyjątek. W wiadomościach telewizji POLSAT zauważyłem premiera Tuska podczas inspekcji wojska w dniu rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podszedł do czołgu, pogładził go po gospodarsku, wskazał na jakąś pokrywę..
- A to co? Zaślepka?
- Tak jest panie premierze. Zaślepka. - potwierdził dowódca czołgu.
No tak, co jak co, ale zaślepki to ten rząd ma opanowane do perfekcji.
03:42, pharlap
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 września 2012Rozmyślanie kaczki:
koniec gry, pusty koszyk.
Euro już było.