Wpisy z tagiem: pisma

środa, 05 listopada 2014

Wrócę do wpisu sprzed kilku dni...

Muzułmanin przed biblioteką stanową zapytał co myślę o Islamie. Wykonałem lekki unik i wymieniłem kilka faktów na temat Islamu i Mahometa.
- O, to ty całkiem dużo wiesz. A wiesz, że nie można być dobrym muzułmaninem jeśli się nie wierzy w Jezusa?
- Wiem - odpowiedziałem.
Bo wiem, że: Islam uważa Jezusa za proroka, uznaje że jest synem dziewicy Maryi i uznaje go za Mesjasza. Natomiast nie uznaje ukrzyżowania i zmartwychwstania.
- To pewnie wiesz jaki był pierwszy cud jakiego dokonał Jezus - cud w Kanie Galilejskiej. 
Skinąłem głową a mój  przewodnik kontynuował - według biblii Jezus zamienił wodę w wino. Czy ty uważaśż, że Bogu przystoi zmieniać wodę w alkohol? 
Słowo alkohol mój przewodnik wymówił przeciągle i z wyraźnym obrzydzeniem a mnie od razu wydało się, że czuję od niego zapach skwaśniałego wina.
- Uważam, że to bardzo dobry cud - odpowiedziałem. Może nawet najlepszy z wszystkich Jego cudów - pomyślałem.
- Zamienić wodę w alkohol - wybrzydzał mój rozmówca. Posłuchaj jaki pierwszy cud przypisuje Jezusowi Koran i osądź, który bardziej przystoi Bogu. Według Koranu Jezus jako kilkudniowe dziecko przemówił do ludzi w obronie swojej matki.
- Kilkudniowe dziecko przemówiło?
- Tak, w obronie matki, czy to nie wspaniały cud?

Ostatnio mam sporo do czynienia z niemowlętami i wizja mojej wnuczki przemawiającej basem do ludzi tak mnie rozśmieszyła, że uznałem za konieczne szybkie zakończenie tej rozmowy gdyż jeszcze trochę a niestosownym smiechem obrażę uczucia religijne mojego rozmówcy.

Tagi: pisma
11:47, pharlap
Link Komentarze (2) »
środa, 29 października 2014

Na głównej ulicy Melbourne, przed Biblioteka Stanową, co sobotę ustawiane jest stoisko propagujące Islam...

IslamIslam2

W ostatnich miesiącach odwiedzałem tę bibliotekę wiele razy i nie oparłem się pokusie przejrzenia kilku ulotek. Zrobione są całkiem rozsądnie.

1. Bóg jeden i wszechmogący. To uderza przede wszystkim w Trójcę Świętą, której sensu jeszcze nikt nie potrafił mi wytłumaczyć. Osobna sprawa to boskość Jezusa. Ulotka nic na ten temat nie wspomina tylko zwraca mimochodem uwagę, że Bóg Islamu nie ma matki, ciotki, dziadka, wujka ani nawet szwagra - tego szwagra to już ja dodałem.

2. Islam religią pokoju. Ulotka wspomina, że wiele osób zarzuca wyznawcom Islamu różne wojny i okrucieństwa. Na ten zarzut brak jest odpowiedzi, zastępuje ją wzmianką, że 100 lat temu 5 najbardziej cywilizowanych państw Europy o zdrowych chrześcijańskich korzeniach urządziło sobie wojnę, w której zginęło około 10 milionów ludzi. Sporo z nich wytrutych okrutnym gazem. 20 lat później powtórzono tę imprezę z tym, że ilość ofiar wzrosła do 50 milionów. Osobna sprawa to Holocoust - zagłada Żydów - również przeprowadzony przez ludzi o chrześcijańskich korzeniach.
Ja dodam, ze zbrodnie stalinowskie popełnili ateiści o korzeniach chrześcijańskich zaś zbrodnie japońskie podczas II wojny światowek, rewolucję kulturalną w Chinach i zbrodnie w Kambodży ateiści o korzeniach buddyjskich.

Widać zbyt długo się zaczytałem gdyż podszedl do mnie młody człowiek ze stoiska i spytał co myślę o jego religii.

Teraz będzie przerwa na myślenie.

Tagi: pisma
11:53, pharlap
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 17 grudnia 2012

Izali się ludzie nie lękają, gdy trąba w mieście zagrzmi? Izali jest w mieście coś złego, któregoby Pan nie uczynił?
Proroctwo Amosa (3.6) - tłumaczenie księdza Wujka  

Ja czynię światłość i stwarzam ciemności, sprawuję pokój i stwarzam zło.
Ja, Pan, czynię to wszystko.
Proroctwo Izajasza (45,7) - tłumaczenie księdza Wujka  

Dopiero w Księdze Kronik, a więc zaledwie w czwartym wieku przed Chrystusem, po raz pierwszy zostaje użyte słowo szejtan w znaczeniu osobnej istoty. Do tego czasu zło było atrybutem Boga.
Salman Rushdie - Szatańskie Wersety. 

Tagi: pisma
07:36, pharlap
Link Dodaj komentarz »