Wpisy z tagiem: MS

poniedziałek, 02 czerwca 2014

English version of this entry is here - CLICK.

Wczoraj (niedziela) odbył się tegoroczny MS Walk - bieg/marsz charytatywny na rzecz MS Society - Towarzystwa Strwardnienia rozsianego. Ja tylko szedłem i to spacerkiem, ale żeby sobie te imprezę lepiej utrwalić pzyjechałem na nią rowerem.

Wbrew prognozom padał drobny deszczyk...

BIedronkaSpacer

Albert LakeOstatnia prosta

Według mnie dodało to tylko uroku imprezie.

W tym roku wyznaczyłem sobie niezbyt ambitny cel - zebrać $500. Udało się - uffff. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękuję. Dodając do tego pieniądze zebrane na styczniowej mprezie Dash for Colour udało mi się zebrać ponad $1,000. 

Marsz się skończył, ale zbiórka trwa do końca czerwca - moja strona jest tutaj - KLIK

Tagi: MS
13:56, pharlap
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 maja 2014

W styczniu tego roku uczestniczyłem w imrezie MS Colour Dash - patrz tutaj - KLIK. Był to bieg/spacer/skok w celu wsparcia towarzystwa Stwardnienia Rozsianego - MS - multiple sclerosis. Bardzo dawno spotkałem się z tym terminem i sądziłem, że to jakaś odmiana sklerozy czyli dolegliwość typowa dla starszych osób. Dopiero 3 lata temu dowiedzialem się (dzięki blogowi), że jest to wyjątkowo perfidna choroba atakująca młodych ludzi, głównie dziewczyny.

Okoliczności mi sprzyjały gdyż przy tej okazji okazało się, że nawet ja mogę się do czegoś przydać - wziąć udział w takiej imprezie jak ta wspomniana na początku wpisu i przy okazji zebrać trochę pieniędzy na pomoc ludzim dotkniętych tą chorobą.

Od 3 lat uczestniczę w MS Walk czyli marszu, który odbywa się na początku czerwca w Albert Park, na tej samej trasie, na której w styczniu huczą i smrodzą samochody Formula1.  Mój pierwszy występ w 2011 roku był wyjątkowo pamiętny gdyż byłem członkiem zespołu Red Bull. Wyobrażacie sobie - występowałem w zespole Red Bull na torze Formula 1 w Melbourne :)

Red Bull

Niestety w następnym roku zespół Red Bull zniknął i od tego czasu występuję indywidualnie. Sprawozdanie z zeszłorocznej imprezy tutaj - KLIK

Jak łatwo obliczyć następny marsz już za 4 tygodnie. Moja "fund raising page" czyli strona wzywająca do wsparcia jest tutaj - KLIK. Można tam śledzić mój postęp w zbieraniu dotacji.
W zeszłym roku zebrałem ponad $800 co poczytuję sobie za bardzo duży sukces gdyż kto może mnie wesprzeć? 

Kłopot w tym, że w Australii jest ogromna ilość akcji charytatywnych i wiele osób ma już tego trochę dosyć. Ja też nie jestem lepszy. Dostaję regularne prośby o wsparcie z conajmniej 15 instytucji i każda z nich w pełni na nie zasługuje. Na dodatek działam w Stowarzyszeniu św Wincentego a tam nie brakuje okazji do dołożenia się do jakiejś akcji. Co więc robię? Wyznaczam sobie pewien roczny limit na cele dobroczynne i gdy go przekroczę to grzecznie i stanowczo odmawiam.
Zakładam, że inni robią podobnie więc nie jestem natarczywy. Rezultat jest taki, że 3/4 zebranych przeze mnie dotacji pochodzi od osób, które bądź same cierpią na MS lub mają kogoś cierpiącego na tę chorobę w gronie rodziny i bliskich przyjaciół.

Bawi mnie reakcja moich "przyjaciół" na facebook. Po prostu nie zauważają mojej informacji na ten temat. Gdy umieszczę jakieś przypadkowe zdjęcie to już za kilka godzin dostaję tuzin "lajków". Gdy umieszczę zdjęcia z trasy marszu też sporo osób je polubi. Tylko ta strona informująca o zbieraniu funduszy jest jakaś niewidoczna.

Tagi: MS
11:12, pharlap
Link Komentarze (1) »